Far Cry 6 пристигнува следна година

Far Cry 6 е потврдена, пристигнува на 18 февруари 2021 година

По бројните протекувања кои водат до признание дека постои, Ubisoft конечно ни го даде првиот поглед на Far Cry 6, во кој глуми Жанкарло Еспозито како новиот антагонист Антон Кастиљо.

На трејлерот, на кој му претходеше неверојатно воведна секвенца на HBO, ни дава преглед на актерската екипа на играта, која покрај Еспозито, го вклучува и Ентони Гонзалез на Пиксар, како негов син, Диего Касти Castо. Во приколката се прикажани грубите техники на родителство на Антон, затоа што тој го принудува Диего да носи жива и приготвена граната пред да ја фрли во толпа демонстранти.

Она што не е потврдено во овој трејлер, се теории дека Far Cry 6 служи како изворна приказна за злогласниот негативец на Far Cry 3, Vaas Montenegro. Додека и Ваас и Диего имаат иста лузна на веѓите, нема друг предлог во трејлерот дека двајцата се поврзани.

Far Cry 6 ќе започне на 18 февруари за PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series 8, PC (преку Epic и Uplay) и Stadia.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments