Far Cry 6 системски барања!

Ги собравме можните системски побарувања за новата игра на Ubisoft, Far Cry 6.

Far Cry 6 е нова игра FPS, развиена и објавена од Ubisoft. Amazon Luna е шеста главна игра во серијалот Far Cry, достапна на различни платформи, вклучувајќи PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S и Stadia.

Far Cry 6 е поставен на измислениот карипски остров Јара, управуван од диктатура на „Ел претседател“ Антон Кастиљо (го игра Џанкарло Еспосито), кој го воспитува својот син Диего (Ентони Гонзалес) да ги следи сопствените правила.

Играчот ја презема улогата на Дани Рохас, герилски борец кој се обидува да го собори Кастиloо и неговиот режим.

Far Cry 6 е акција-авантура FPS игра. Играта е продолжение на претходните игри на Far Cry, каде што играчите имаат импровизирани оружја, возила и го ангажираат Амигос, новиот систем „Фангови за изнајмување“, за да го соборат режимот на тиранин.

Подготовката на Far Cry 6 траеше четири години за време на објавувањето во јули 2020 година, а Ubisoft Торонто беше главното студио на играта.

Датум на објавување на FarCry 6

Играта првично требаше да излезе на 18 февруари 2021 година на Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S и Stadia. Сепак, на 29 октомври 2020 година, Ubisoft објави дека објавувањето ќе биде одложено заради ефектите од пандемијата COVID-19 што е во тек.

На настанот одржан вчера беше објавено дека играта ќе биде објавена на 7 октомври 2021 година.

Far Cry 6 системски барања

Сè уште не се откриени официјалните барања на системот, но можеме да претпоставиме дека минималните барања за Far Cry 6 ќе бидат следниве:

Оперативен систем: Windows 10 64 Bit
Процесор: Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350
Графика: AMD Radeon R9 390 или NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
VRAM: 2 GB
Системска меморија: 8 GB RAM меморија
Складирање: 50 GB простор

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments