Fast & Furious не можат да и одолеат на таа шега за претворање во 11, па ќе добиете последен филм.

Исто така, тие веројатно можат да ги намирисаат парите.

Сагата „Fast & Furious“ конечно ќе заврши по 11-от дел, извештајот за „Deadline“ и „ Variety“ – што, ако сметате, е еден филм повеќе отколку што очекувавме досега. Justin Lin, кој режираше пет од последните осум филмови F & F (сметајќи го претстојниот F9), наводно треба да ги режира и последните два.

Секако дека ќе снимаа друг филм. За разлика од  Chaim и Julia, јас можеби ништо не знам за заплетот или ликовите на FAST, но јас знам спектакл – и немаше начин во блокбастер-франшизата од 5 милијарди долари, серија чијашто рата се обидува да ја прескокне ајкулата, најспектакуларните можни начини, и серијалот што буквално е за подесување на автомобилите до максимум, немаше да го стори тоа до 11.

Исто така, тие пари. Парите се голема причина.


Дали навистина ќе заврши серијалот во 11, ќе зависи од тоа колку театри продолжуваат да постојат. Regal и Cineworld ги затворија вратите, а АМЦ истекува од готовина. F9 веќе беше одложено до април 2021 година поради пандемијата и сè уште не е јасно кога би дебитирал F10 или F11. Но, помага тоа што „Fast & Furious“ е глобален културен феномен, не само американски-центричен, со „Variety“ истакнувајќи дека помалку од една четвртина од вкупниот број на благајните на Hobbs & Shaw потекнувале од САД.

Ако F9 се справи добро, тие без сомнение ќе размислат за F12 – или барем за некои дополнителни spinoffs. (Веќе има две во развој.)

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments