FIFA 21 потврдена за октомври

FIFA 21 доаѓа со подобрена „хуманизација на играчи“

Electronic Arts ја потврдија неизбежната ФИФА 21 во својот изложбен саем EA Play денес. Како и кај повеќето игри со EA, доаѓа на Steam и има датум на објавување од 3 октомври.

Следната игра беше откриена преку трејлер споделена со претходно најавениот Madden NFL 21. Според ЕА, годинашната игра ќе има корист од претстојното издавање на PlayStation 5 и Xbox One X.

Особено, ако играте со контролер DualSense, бидете подготвени за некои напредни хаптички повратни информации. Исто така, постои „нов систем на одложено осветлување“, подетални модели на играчите и просторна технологија на аудио.

За FIFA 21, ЕА ќе направи доблест на „хуманизација на играчите“, што е начин на велење: очекувајте играчите да се однесуваат поавтентично, потешко славејќи голови, потешко трчате против лошите одлуки.

Претплатниците на „Origin“ ќе добијат пристап до играта неколку дена пред нејзиното објавување, и 10% попуст на цената ако се купат преку Origin.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments