филмови кои дефинитивно ќе ве направат да плачете

филмови кои дефинитивно ќе ве направат да плачете

Без разлика какви филмови сакате редовно сите понекогаш ни треба добар плач и овие филмови дефинитивно ќе го сторат токму тоа. Тие ќе ве натераат да чувствувате работи,ќе направат срцево да се стега,грлото да ви се стега и солзите ќе течат како река. начи ако ви треба добар плачење,гледајте еден од овие филмови.

Теорија на сè-The Theory Of Everything

Филм кој не се фокусира само на тоа колку е неверојатно паметен Стивен Хокинг,туку и на неговиот однос со сопругата и каков било како да се дијагностицира и да мора да живее со болест која полека ве парализира.Тоа е трогателна интимна претстава за тоа како тој поминал за неговиот живот, неговата работа и семејството кои сигурно ќе ве остават во солзи.

Зелената милја-The Green Mile

Тоа не е приказна за трагична љубов или болест. Тоа е сосема друга приказна за смртна казна затворена со лековити сили. Станува збор за драма на фантазија за криминал, базирана на роман на Стивен Кинг,со многу неочекуван и слух-крај што е загарантирано да ги натера дури и најсилните луѓе да плачат.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments