Филмови кој ќе бидат објавени во преостанатиот дел на 2020

Филмови кој ќе бидат објавени во преостанатиот дел на 2020

Ова е листата на филмовите кој треба да ги очекуваме до крајот на 2020тата:

Петок 18 Септември

Antebellum  – Janelle Monáe, Eric Lange

Петок 25 Септември

Greenland – Gerard Butler, Morena Baccarin

Октомври 2020

Петок 2 Октомври

Wonder Woman 1984  – Gal Gadot, Chris Pine

Петок 16 Октомври

Candyman  – Tony Todd, Yahya Abdul-Matteen II

The Trial of the Chicago 7 – Joseph Gordon-Levitt, Michael Keaton

Петок 23 Октомври

Death On The Nile  – Kenneth Branagh, Gal Gadot
Connected  – Maya Rudolph, Danny McBride

Петок 30 Октомври

Come Play – Gillian Jacobs, John Gallagher, Jr.

Fatale  – Hilary Swank, Michael Ealy

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments