Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light го добива првото издание на англиски јазик.

Се движи кон Nintendo Switch само за ограничено време.

Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light започнува во САД за прв пат досега. Тактичката игра со улоги, првично објавена во 1990 година, ќе биде достапна на Nintendo Switch за 5,99 долари на 4 декември.

Како прва игра во серијалот „Fire Emblem“, sвездите на „Shadow Dragon and the Blade of Light“ се Март, лик кој е најпознат во САД по неговото појавување во „Super Smash Bros“. Изданието „Прекинувач“ на играта ќе вклучува напред, премотување и заштеда на состојба карактеристики. Претходно беше објавен римејк на играта, наречен Fire Emblem: Shadow Dragon, за Nintendo DS.

Важно е да се напомене дека објавувањето е само во ограничено време, сè до 30-годишнината од постоењето на франшизата на 31 март 2021. Shadow Dragon and the Blade of Light не е првата игра што прифати таква стратегија; туку се чини дека се надоврзува на претставата од типот Дизни Волт од делот на Нинтендо. Достапноста на Super Mario 3D World исто така треба да истече на 31 март следната година.

Годишното издание – кое вклучува стилизирана физичка кутија NES и реплика, уметничко парче NES Game Pak, покрај уметничка книга и код за преземање, ќе биде достапно за 49,99 американски долари во одбрани трговци.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments