Fortnite објави историско видео со кое ѕвездата Нејмар ќе биде додаден на играта!

Играта за опстанок Fortnite, која е домаќин на многу познати и измислени имиња, овој пат вклучува фудбалска ѕвезда. Карактерот на бразилскиот фудбалер Нејмар ќе биде достапен во Fortnite во текот на следната недела. Ликот ќе има 2 скина и други 2 што ќе може да се добијат покасно.

Бразилскиот фудбалер Нејмар ќе биде гостин на Fortnite, една од најиграните онлајн игри во последните неколку години. Пристигнувањето на Нејмар во Fortnite беше најавено во март. Сепак, немавме идеја како ќе изгледа карактерот на фудбалерот во играта. Сликите што се појавуваат денес го променија тоа; Откриен е изгледот на Нејмар и костумите што може да се отклучат во играта.

Официјалниот YouTube канал на Fortnite денес сподели трејлер со ликот на Нејмар. Костумот дизајниран за славниот фудбалер беше доста поразличен од очекуваниот. Костимот налик на Power Ranger го привлече ценењето на играчите на Fortnite.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments