Fortnite’s Halloween настанот вклучува концерт на J Balvin.

Fortnitemares се врати.

Годишниот настан за Ноќта на вештерките на Fortnite се врати и годинашното издание звучи како најамбициозниот досега. Денес, „Epic Games“ го открија враќањето на „Fortnitemares“ и како настани од минатото, тие ќе додадат некои плашливи елементи на островот во битката Ројал. Но, има еден пресврт: Ноќта на вештерките ќе има и виртуелен концерт од регетонската ѕвезда J Balvin.

Прво, елементот во играта. Во минатото, Fortnitemares вклучуваше специјални режими на игри и зомби кои го напаѓаа главниот остров, но верзијата за оваа година звучи многу поразлично. Еве како го опишува Epic:

Shadow Midas ја презеде The Authority со неговиот разбуден Henchmen. Запрете го пред самите да се претворите во Shadow. Откако ќе бидете елиминирани во соло, двоец или одреди, вратете се во битка како Shadow за вашиот удар во Shadow Royale. Придружете им се на Shadows за да ги победите преживеаните користејќи ги вашите вонземски способности, како да поседувате тело на возила.

Настанот ќе вклучува стандардна низа предмети што може да се отклучуваат; играчите ќе можат да заработат пиками и обвивки со оружје со теми на Ноќта на вештерките, завршувајќи низа предизвици. Настанот ќе трае до 3 ноември.

Epic исто така продолжува со концертите на островот журка Ројал. Во минатото, на виртуелната сцена настапија уметници како Anderson .Paak и Dominic Fike, а следниот ќе биде Balеј Балвин во Ноќта на вештерките. Шоуто ќе се одржи на 31-ви октомври во 21:00 часот и ќе вклучува деби на сосема нова песна. Epic, исто така, ќе претстави нова кожа наречена Party Trooper, а оние кои ќе присуствуваат на концертот ќе добијат специјална опција за стилот J Balvin.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments