Forza Horizon 4 доаѓа на Steam на 9 март!

Forza Horizon 4, новата игра што припаѓа на серијата Forza Horizon, една од популарните серии на трки, ќе пристигне на Steam на 9 март. Очекувањата се големи од ова производство каде што можете да купите што сакате од стотици различни возила и трка.

Серијата Forza Horizon, која има посебно место во срцата на loversубителите на автомобили, продолжува да се шири. Фановите на серијата ќе имаат можност да ја играат Forza Horizon 4 на платформата Steam од 9 март.

Во играта, која е домаќин на десетици различни автомобили и многу различни трки што можат да се направат, моделот за динамични сезони е исто така вклучен. Се обидуваме да докажеме дека сме најдобри во сите услови на трки што се одржуваат во различни агли на Велика Британија.

Вкупно има повеќе од 450 возила во Forza Horizon 4. Покрај тоа, можеме да го модифицираме секое од овие возила според нашите сопствени вкусови. Нашата цел е секако да бидеме најбрзи, да се искачиме на врвот и да станеме суперѕвезда на Хоризон Фестивал.

Единствено што можеме да направиме во играта е да не се тркаме. По желба, можеме да ја истражуваме Велика Британија, да учествуваме во разни ревии и да постоиме на овој свет со нашиот автомобил. Светот на играта, каде што има други играчи во реално време, исто така се менува во зависност од времето на денот и сезоната.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments