Foxconn регрутира работници за да го произведе iPhone 12

Foxconn почна итно да регрутира работници

Клучниот партнер на Apple, кинеската компанија Foxconn, почна итно да регрутира работници за да го обезбеди хардверот за новиот iPhone 12 модел.

Како и обично, на Foxconn му требаат колку што е можно повеќе раце на палубата во својата фабрика во Zhengzhou, Кина за да помогне во масовното производство на новите модели на iPhone.

Apple очекува широко да објави четири модели на iPhone 12, вклучувајќи 5,4-инчен модел, два модели од 6,1 инчи и 6,7 инчен модел, сите со OLED дисплеи и 5G конекција.

Foxconn најави бонус до 1.300 американски долари за секој вработен што ќе донесе квалификуван работник.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments