Amazon отвори фризерски салон!

Амазон, која доминира во светската електронска трговија во голема мера, ќе отвори фризерски салон. Сепак, овој салон содржи напредни технологии, за разлика од фризерите што ги познавате.

Амазон отвора нов двокатен фризерски салон кој се протега на повеќе од 1.500 квадратни метри во лондонскиот кварт Спиталфилдс, познат по своите луксузни модни бутици и коктел-барови. Клиенти; Е може да има корист од целосен опсег на услуги од фризури до истакнување, од текстурирање до плетенки. Сепак, Амазон има за цел да направи разлика во индустријата за убавина со различни технолошки иновации покрај тоа што обезбедува стандардна услуга со својот фризерски салон.

Како еден од гигантите за електронска трговија, Амазон нема да се натпреварува со луѓе кои отвораат безброј продавници на ниво на гранки и практикуваат фризерски стил како стандард. Според последното соопштение на компанијата, беше наведено дека нема да се отвори друго место освен она што е отворено во Спиталфилдс. Главната цел на Амазон тука е да развие технологии специфични за индустријата за убавина и да ги продаде на одредени области. На кратко, типот на клиент насочен кон компанијата ја опфаќа целата индустрија за убавина отколку индивидуални луѓе. Отворената продавница ќе создаде средина во која ќе се тестираат развиените технологии и нови идеи и ќе овозможи собирање на податоци што содржат повратни информации.

Ако треба да допреме за тоа што можат да бидат споменатите технологии; Клиентите на Амазон фризерски салон ќе можат да се видат во различни бои и стилови на косата, на пример благодарение на зголемената реалност. Покрај тоа, „Покажи и научи технологија“ ќе се користи за да се овозможи посебен екран со информации и видеа за кој било козметички производ. На овој начин, клиентите ќе можат да ги разгледаат деталите за производот за кој се curубопитни. Дури и QR-кодовите што ги насочуваат производите кон веб-продавницата на Амазон со цел лесно да ги продаваат производите се во првите редови, а продадените производи ќе бидат доставени бргу до домовите на потрошувачите. Сумирајќи, технологиите што обезбедуваат слична погодност ќе бидат систематски и лиценцирани и продадени на големи организации.

Фризерски салон Амазон во Спиталфилдс, Лондон, засега ќе служи само на вработените во Амазон. Сепак, во наредните недели се очекува презентации поврзани со визијата на проектот да бидат направени со давање состаноци на оние кои имаат слични фризерски продавници. Изгледа дека Амазон ќе ги продолжи своите напори да добие место во индустријата за убавина со годишен принос од 500 милијарди долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments