Претставен Samsung Galaxy A52! Еве ја цената и карактеристиките!

Samsung Galaxy A52 цената и одликите станаа официјални со Unpacked настанот што се одржа денес.

Samsung Galaxy A52 беше официјално претставен по подолго протекување. Новиот член на серијата успева да привлече внимание со своите одлики. Значи, што им нуди на корисниците Samsung Galaxy A52 со својата цена и карактеристики? Еве ги карактеристиките и цената на Galaxy A52!

Спецификации на Samsung Galaxy A52
Откако минатата година постигна многу успешни бројки за продажба со Galaxy A51, Samsung ги претстави новите членови на серијата Galaxy A со настанот што го организираше денес. Највпечатлив меѓу овие модели беше Samsung Galaxy A52, кој има главна камера од 64 MP.

Galaxy A52, кој според дизајнот е многу сличен на претходниот модел од серијата, успева да привлече внимание со своите карактеристики. Во овој дел, телефонот, напојуван од процесорот Snapdragon 720G, доаѓа со 6/8 GB RAM и 128/256 GB опции за внатрешна меморија.

На страната на екранот, A52, кој е изграден на 6,5 инчен Super AMOLED екран, им нуди на корисниците течно искуство со екранот, истовремено хостирајќи осветленост од 800 nit, резолуција од 1080 x 2400 пиксели и стапка на освежување на екранот од 90Hz. Овој екран, за кој се тврди дека е заштитен со Corning Gorilla Glass 5, ветува и зачудувачко искуство во гледање, како што се гледање видео и игри.

Во исто време, новите членови на серијата имаат и ИП67 сертификат, кој нуди отпорност на вода и прашина. На овој начин, новите телефони на местото можат да издржат вода на длабочина од 1 метар 30 минути. Уредите се отпорни и на прашина.

Враќајќи се на хардверските карактеристики на уредот, новиот член на серијата се напојува и од батерија од 4.500 mAh со поддршка за брзо полнење од 25W. Сепак, иако Samsung изјави дека новиот член на серијата има поддршка за брзо полнење од 25W, адаптерот кој поддржува 15W брзо полнење е вклучен во кутијата на уредот. Доколку сакате да ја искористите поддршката за брзо полнење од 25W, мора да го купите овој адаптер за полнење одделно. Освен тоа, новите членови на серијата се првите модели на серијата Галакси А кои нудат стерео звучници.

Оставајќи ги сите овие детали за карактеристиките на Samsung Galaxy A52 зад нас, да дојдеме до камерата на уредот. Samsung вели дека новиот член на серијата доаѓа со главна камера со главен агол со резолуција од 64 MP и решетка f / 2.0. Според изјавите на компанијата, оваа главна камера од 64 MP е придружена со ултра-широк агол од 12 MP, макро 5 MP и 5 MP MP сензори кои нудат агол на гледање од 123 степени. Покрај тоа, на предниот дел на уредот има селфи камера со резолуција од 32 MP, која е домаќин на сите овие карактеристики.

Покрај тоа, главната камера на A52 од 64 MP ни помага да добиеме појасни слики благодарение на поддршката на OIS. Телефонот, кој исто така има функција за изложеност на блендата 4X, додадена за да се зголеми апсорпцијата на светлината, ви овозможува да сликате јасни и јасни слики во затемнета средина. Објективот од 64 MP користи технологија за врзување тетра за да комбинира 4 пиксели во еден поголем пиксел и да додаде повеќе светлина на сликата. На овој начин, 12 фотографии направени истовремено при слаба осветленост во Ноќен режим се комбинираат во единствена светла и остра слика. Најприродните слики излегуваат во такви услови со слаба осветленост.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments