Samsung Galaxy A82 5G ќе биде претставен наскоро!

Samsung Galaxy A82 5G, кој доби сертификат за Bluetooth, се очекува да биде претставен наскоро.

Samsung го регистрираше името Galaxy A82 минатата година. Моделот со име Galaxy A82 5G најпрво беше вклучен во базата на податоци на Geekbench и ја откри верзијата на процесорот и оперативниот систем. Сега телефонот го доби и сертификатот за Bluetooth. Ова значи дека очекуваното лансирање веќе не е далеку.

Galaxy A82 5G ја доби својата Bluetooth сертификација и исто така беше прикажан во базата на податоци Bluetooth SIG. Новиот паметен телефон е наведен во базата на податоци со кодот SM-A826S. Соодветно на тоа, новиот модел ќе има Bluetooth 5.0 конекција со LE компатибилност. Нема многу информации во документот за сертификат освен ова. Затоа, треба да почекаме за следните недели за да дознаеме повеќе за паметниот телефон. Исто така, треба да се напомене дека телефонот ќе има процесор Snapdragon 855+, што е 2-годишна водечка серија на Qualcomm.

Сè уште не е јасно дали ќе има 4G LTE верзија на Galaxy A82. Покрај тоа, високата брзина на освежување Super AMOLED дисплеј и поставувањето на quad фотоапаратот пронајдени на Galaxy A52 и A72 се очекува да бидат исти во Galaxy A82 5G. Всушност, според некои извори, Galaxy A82 5G може да има многу понапредно поставување на камерата од претходните верзии.

Конечно, да речеме дека очекуваме официјално лансирање на Galaxy A82 5G во наредните денови.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments