Galaxy Note 10 на Samsung е намален на 550 долари на eBay.

Нокаутирајќи 400 долари од нејзината малопродажна цена.

Galaxy Note 10 на Samsung е достапен за 550 долари од продавницата eBay на Microsoft, што е најниска цена досега. Нормално, телефонот чини 950 долари, а претходно видовме дека цената се спушта на 600 американски долари. Цената е достапна за сите три опции во боја, црна, бела, или ирицентен модел Сјај. Ова е за отклучена верзија на телефонот што е компатибилна со сите поголеми мрежи LTE во САД. Исто така, доаѓа со целосна гаранција од САД.

Samsung првично го објави Galaxy Note 10 минатата година заедно со поголемиот Note 10 Plus. Основниот Note 10 вклучува 6,3-инчен дисплеј, 8 GB RAM меморија, 256 GB простор, плус задна камера со три леќи. Кога го наредени наспроти неговиот наследник, Galaxy Note 20, Note 10 нуди слично искуство, но со помала големина. Galaxy Note 10 е најмалиот телефон што го поддржува S Pen до денес.

Иако ова е неверојатна зделка на телефон, се чини дека ова не е поврзано со Prime Day на Амазон, кој започнува утре. Можете да ја проверите целата продажба на раниот премиер ден тука и не заборавајте да проверите за повеќе покриеност додека продолжува настанот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments