Galaxy Note 20 Ultra и Note 20 сега се официјални

После толку време пристигна Note 20

Конечно, по неколкумесечни шпекулации, Galaxy Note 20 Ultra и Galaxy Note 20 конечно поминаа официјални и тие се сè за што се надевавме и повеќе.

Самсунг ги искористи овие уреди на Galaxy Unpacked и информациите што ни се дадени откриваат дека двата уреди се моќни, но има доволно диспаритет меѓу двајцата, така што сепак останувате со избор.

Започнувајќи со дизајнирање и прикажување на двата уреди. Постариот Galaxy Note 20 Ultra доаѓа со 6,9 “WQHD + дисплеј со 120Hz, AMOLED панел и технологија за приказ LTPO.

Екранот ја има истата кривина што ја видовме кај сериите на уреди Galaxy S20. Исто така, ја добивате побрзата стапка на освежување што очекувавме од Samsung. Екранот доаѓа со сите добрини како поддршка за HDR10 и многу повеќе.

Како и да е, Galaxy Note 20 е малку скромен во споредба со Note 20 Ultra со својот 6,7 “FHD + дисплеј кој нуди стапка на освежување од 60Hz. Панелот е сè уште AMOLED, но овој пат наоколу, добивате рамен екран наместо заоблениот екран. И двата уреди изгледаат многу идентични засновани на официјалните слики што Samsung ги споделил. Note 20 исто така има и пластичен заден дел.

Galaxy Note 20 Ultra и Note 20 се подготвени за претходна нарачка, почнувајќи од 999 $ за основниот модел на Galaxy Note 20 и 1.300 долари за Galaxy Note 20 Ultra.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments