Galaxy Note20 Ultra убав,ултрапремиум телефон преполн со одлични одлики

Galaxy Note20 Ultra убав,ултрапремиум телефон преполн со одлични одлики

Новиот Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G на Samsung е прекрасен,суперпремиум телефон исполнет со одлични одлики.Вклучувајќи ги и неговите исклучителни 6,9-инчен екран,остра 5x оптичка камера за зумирање и игла Како најнапреден телефон на Samsung во однос на тоа што може да направи,Note 20 Ultra прави мали,но значајни додатоци во однос на Note 10 Plus,особено во однос на фотографијата.

Note 20 Ultra е навистинаскап,почнувајќи од 1.300 УСД 1,179 фунти,1,894 УСД за верзијата 128GB.Дали Note 20 Ultra ќе биде телефонот што сакате да го користите?Или ќе дојде до подобра надградба?Samsung исто така има уште еден супер план за крајот на годината  ултрапремиум телефон неговата Galaxy Z Fold 2 кој оди на предрачник 1 септемвриските.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments