Galaxy S10 Lite достапен за 500 долари

Отклучен Galaxy S10 Lite доаѓа со Snapdragon 855

Отклучен Galaxy S10 Lite доаѓа со Snapdragon 855, 8 GB RAM, масивна батерија од 4500mah и е достапeн за само 499,99 $.

Ова е многу чудно како цената на високиот телефон Samsung може да се спушти на лудо ниво, за само неколку месеци, но ако е голема вест за клиентите, сите сме за тоа. Сега, ако сакате предводник на сегашната генерација, ќе мора да потрошите над 1.000 долари за тоа, но не и кога станува збор за Galaxy S10 Lite.

Минатогодишниот Snapdragon 855 е достапна за само 499,99 $ и доаѓа и со други импресивни спецификации. Покрај чипсет, оваа верзија на Galaxy S10 Lite има 8 GB RAM меморија, а не 6 GB RAM, така што имате изобилство меморија за да дозволите многу апликации да работат во позадина.

Добивате и масивен екран благодарение на 6,7-инчниот Super AMOLED Plus екран, кој исто така е компатибилен со HDR10 +, така што боите ќе изгледаат светли и живописни. Поставувањето на камерата е исто така импресивна за телефон од 500 долари.

Имате главен сензор од 48MP, проследено со 12MP ултрависна единица и на крај, присутен е 5MP макро сензор. Исто така, постои и единствена 32MP предна камера присутна во дизајн со дупка од удар до врвот на горниот дел.

Гледајќи сè што добивате за само 499,99 долари, ова е зделка во која вреди да се инвестира ако сакате многу способен паметен телефон.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments