Откриен капацитетот на батеријата Samsung Galaxy S21 FE!

Со информациите обезбедени од сигурни извори, се појави капацитетот на батеријата на Samsung Galaxy S21 FE.

Samsung, кој успеа да го привлече вниманието на корисниците со моделот Galaxy S20 FE, веќе некое време работи на моделот Galaxy S21 FE. Новите информации за карактеристиките на уредот, кои се очекува да бидат објавени во следните неколку месеци, продолжуваат да се споделуваат.

Во оваа насока, заедно со споделените извештаи, се појавија некои од техничките карактеристики на телефонот од новата генерација, како и theубопитниот капацитет на батеријата. Според информациите обезбедени од извори блиски до Samsung, гледаме дека новиот телефон од серијата ќе се напојува од батерија од 4.500 mAh.

Покрај тоа, во светло на информациите во истиот извештај, се тврди дека новиот телефон од серијата исто така ќе биде изграден на 6,4-инчен AMOLED екран.

Се вели дека моделот, кој ќе биде дом на пет различни опции во боја, вклучувајќи сива, сребрена, зелена, виолетова и бела, ќе вклучува и селфи камера од 32 MP. Освен сите овие информации, S21 FE се очекува да има две различни верзии со процесори Snapdragon 888 и Exynos 2100.

Кога ќе биде објавен Galaxy S21 FE?

Засега не е објавено официјално соопштение во врска со датумот на лансирање на S21 FE. Сепак, според информациите обезбедени од извори блиски до Samsung, се предвидува моделот S21 FE да биде лансиран на настанот Unpacked 2021, што се очекува да се одржи во август.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments