Samsung Galaxy S21 FE случајно потврден!

Samsung наскоро се подготвува да го лансира Galaxy S21 FE.

Galaxy S20 FE стана многу популарен минатата година, благодарение на достапната цена и разноврсните карактеристики. Откако доби толку добро враќање на телефонот, компанијата одлучи да го произведе и лансира продолжението на паметните телефони. Соодветно на тоа, Galaxy S21 FE, наследникот на Galaxy S20 FE, се очекува да биде објавен во следните неколку месеци. Во овој момент, се случи инцидент што го поддржува очекувањето и Samsung го спомена Galaxy S21 FE на својата веб-страница.

GalaxyClub наведува дека веб-страницата на Samsung Mexico по грешка го споменува Samsung Galaxy S21 FE и го потврди постоењето на уредот. Додека идејата дека може да има печатна грешка на прво место ми доаѓа на ум, фактот дека компанијата ретко прави таква грешка ги покренува прашалниците. Објавената врска во моментов упатува на серијата Galaxy S21, но ова може да биде дел од подготовките на Samsung за лансирање на Galaxy S21 FE.

Некои од карактеристиките и дизајните на Galaxy S21 FE веќе протекоа. Можеме да очекуваме дека телефонот ќе има ист дизајн на низа камери како и Galaxy S21, заснован на истечени 3D CAD слики. Сепак, се смета дека Galaxy S21 FE можеби користел пластика наместо метал, за разлика од S21. Покрај тоа, познато е дека серискиот број SM-G990B, кој се појави во февруари, припаѓа на Galaxy S21 FE.

Претстојниот нов достапен смартфон од висока класа ќе вклучува 120 Hz Super AMOLED Infinity-O дисплеј, процесор Snapdragon 888 или Exynos 2100, 6 GB / 8 GB RAM, 128 GB / 256 GB внатрешна меморија и капацитет на батерија од 4.500 mAh. Theе има тројно поставување камера на задниот дел од паметниот телефон. Новиот телефон ќе биде достапен во најмалку пет различни бои, а опциите за боја се за сега; Назначен е како сива, светло зелена, розова, виолетова и бела боја.

Конечно, да посочиме дека Galaxy S21 FE се очекува да излезе во август 2021 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments