Samsung ја заврши поддршката за ажурирање на серијата Galaxy S8!

Samsung ја заврши поддршката за ажурирање на серијата Galaxy S8 што беше објавена пред околу четири години.

Samsung ја лансираше серијата Galaxy S8 пред точно четири години. Серијата Galaxy S8, напојувана од процесори Exynos 8895, успеа да дојде до израз и со екранот Infinity Display и со неговите технички карактеристики. Сепак, Samsung неодамна донесе многу важна одлука во врска со моделите Galaxy S8 и S8 Plus. Во оваа насока, јужнокорејската компанија ја отстрани серијата S8 од списокот за ажурирања.

Отстранувајќи ги моделите S8 и S8 Plus од списокот за ажурирања, Samsung исто така изјави дека нема да издава безбедносни ажурирања на овие модели.

Иако Samsung ги отстрани предводниците на моделите S8 од списокот за ажурирања, гледаме дека Galaxy S8 Lite и Galaxy S8 Active, кои се лансирани како влезен модел на серијата, се наведени меѓу уредите чија поддршка за ажурирање продолжува. Според списокот за ажурирање на официјалната веб-страница на компанијата, се наведува дека Galaxy S8 Lite ќе продолжи да добива безбедносни ажурирања на секои шест месеци, а S8 Active на секои три месеци.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments