Galaxy Tab S7 Plus може да дојде во варијанта од 5G

Galaxy Tab S7 Plus може да дојде и во 5G варијанта

Веќе сме свесни за фактот дека Galaxy Tab S7 ќе биде достапен во стандардна и плус варијанта. Ги разгледавме рендерите, заедно со некои други спецификации на уредот.

Исто така, треба да го разберете фактот дека овие уреди треба да пристигнат и во мобилни варијанти.

Сепак, неодамнешниот извештај сугерира дека Galaxy Tab S7 Plus може да дојде и во варијанта од 5G, трагите се пронајдени на веб-страницата Samsung Germany и се чини дека Samsung ги носи работите на следното ниво.

Samsung би можел да го лансира Galaxy Tab S7 Plus со 5G конективност

Може да се насочите кон страната за поддршка на Galaxy Tab S7 Plus и ќе видите многу достапни информации. Иако Samsung не објави други детали или слики од уредот, ние веќе знаеме како изгледа Galaxy Tab S7, на прво место.

Што се однесува до информациите, Galaxy Tab S7 ќе има 11-инчен екран Super AMOLED, додека Galaxy Tab S7 Plus ќе има 12,4-инчен екран.

Двaта таблети се сметаат дека имаат брзина на освежување од 120Hz, и тие ќе имаат резолуција QHD +, исто така. Друга работа што треба да знаете дека врвот што го објавивме неодамна зборува и за Snapdragon 865+ под таблетот

Дополнително, ќе добиете Android 10, како и One UI 2.5. На задната страна има подесување со двојна камера и има поддршка и за S-Pen.

Покрај тоа, Galaxy Tab S7 ќе се појави со батерија од 7,760 mAh. Исто така, знаеме дека уредите Galaxy Tab S7, исто така, би можеле да дојдат со 5G варијанта, врз основа на информациите што ги собравме денес.

.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments