Galaxy Z Fold 2 Thom Browne Edition се распродаде за 5 минути

Oбичната верзија на Galaxy Z Fold 2 чини 1.999

Само обичната верзија на Galaxy Z Fold 2 чини 1.999 американски долари, што го прави еден од најскапите предводници на Android за купување во САД.

Galaxy Z Fold 2 Thom Browne Edition ќе ги тестира границите на вашиот паричник благодарение на неговата огромна цена од 3.300 долари, но за некои, тоа беше необично, особено за некои клиенти во Кина.

Неколку моменти откако се појави во продажба, Galaxy Z Fold 2 Thom Browne Edition се распродаде во рок од пет минути, со што стана еден од најбрзо продаваните смартфони во ова време.

Иако Samsung и Thom Browne најверојатно ќе се пофалат со популарноста на Galaxy Z Fold 2, она што читателите можеби го заборавиле е колку единици на предводникот што може да се склопи имало залиха пред да распродадат.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments