Game Turbo опција на новиот Xiaomi Mi 10 Pro+

Xiaomi ќе лансира уште еден моќен смартфон

Xiaomi ќе лансира уште еден моќен смартфон во премиум класата кој ќе има врвни перформанси.

Овој модел ќе биде прв што ќе понуди Game Turbo засилување иако нема да биде класичен гејмерски смартфон, туку наменет за поширока група на корисници.

Новиот Xiaomi Mi 10 Pro Plus ќе работи со нова верзија на осум-јадрениот Snapdragon 865 процесор.

Новиот Game Turbo режим на работа на корисникот ќе му овозможи да добие одлични гејмерски перформанси и прилагодување на работата на графичкиот дел од чипсетот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments