Ghost of Tsushima’s експанзијата за повеќе играчи започнува на 16-ти октомври со рација со четири играчи на патот.

Проширувањето за соработка, Legends, ќе биде бесплатно за сите сопственици на играта.

Одличниот самурајски наслов на Sucker Punch Productions, Ghost of Tsushima на PlayStation, ќе го добие своето бесплатно проширување за повеќе играчи, официјално наречено Ghost of Tsushima: Legends, на 16-ти октомври, според новиот пост на блогот од издавачот Sony.

Проширувањето на соработката, прво откриено во август, ќе овозможи до четири играчи да учествуваат во целосно нов режим на игра со уникатни мисии, козметика и часови. Сакер Панч денес откри дека Легендите исто така ќе добијат рација со четири играчи, предизвикувајќи ги елаборатните и долги зандани исполнети со загатки кои почесто се наоѓаат во игри како Destiny, Final Fantasy XIV и World of Warcraft. Рацијата ќе пристигне „во неколку недели по лансирањето“.

Објавата на блогот, исто така, за прв пат ги детализира четирите различни класи што можете да ги играте како: Самурај, Хантер, Ронин и Атентатор. Секоја класа има уникатни способности, како класа за оживување и духовно куче на Ронин (Сакер Панч вели дека можете дури и да го галите вашиот духовен придружник) и можноста за телепортирање на Асасинот.

Режимот ќе содржи приказни за мисии со двајца играчи кои разоткриваат повеќе од натприродниот наратив, кој се базира на јапонската митологија. Постојат и мисии за преживување со четири играчи кои звучат многу како класичен режим на орда во кој се борите бран по бран непријатели и се обидувате да останете живи колку што можете подолго.

„Ghost of Tsushima: Legends содржи мисии со приказни со двајца играчи и мисии за преживување со четири играчи, како и Raid што ќе го објавиме во неколку недели по лансирањето. Откако ќе ја преземете верзијата 1.1 на Ghost of Tsushima, можете да ја посетите PlayStation Store од вашиот PS4 за да преземете бесплатно отклучување за Ghost of Tsushima: Legends, што ќе ви овозможи да играте “, објаснува Дарен Бриџис, постар дизајнер на игри на Дух на Цушима. „Имајте на ум дека за играње со други плеери ќе биде потребна интернет-врска и активна претплата на PlayStation Plus.“

Легендите пристигнуваат како дел од поголемата надградба на Духот на Цушима 1.1. Тоа ажурирање ќе донесе нова игра плус режим во главната игра, што ќе им овозможи на играчите кои ја победиле играта веќе да ја играат за да заработат нова козметика, привлечност и додадени трофеи.

Ажурирањето исто така ќе воведе опција за оптоварување оклоп, како за постојните кампањи, така и за новата игра плус за да можете да прилагодувате специфични комбинации на привлечност за специфични комплети на оклопи. Сите овие додатоци се бесплатни, како и козметичките надградби што можете да ги заработите во Легендите. Сакер Панч вели дека не вклучува никакви микротрансакции во текот на целата игра.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments