Објавен датумот за годинешниов прв настан на Apple!

Долгоочекуваниот прв настан на Apple во 2021 година беше официјално закажан.

Како што знаете, со вестите што неодамна ги објавивме, изјавивме дека следното лансирање на Apple може да се одржи во вторник, 20 април. Додека сите овие трачови го окупираа технолошкиот печат, најавата за настанот на Apple, која се очекуваше од технолошкиот гигант од Купертино, дојде на крајот. Во оваа насока, компанијата објави дека ќе организира лансирање на 20 април.

Засега не е познато кои производи ќе ги лансира Apple на овој настан. Сепак, многу извори за кои се знае дека се блиски со Apple се сигурни дека на овој настан ќе бидат претставени нови модели Ipad Pro и AirTag. Покрај тоа, меѓу споделените информации е дека новата генерација AirPods и новите модели на Apple TV ќе бидат објавени на овој настан, кој ќе започне во 20:00 часот.

Во исто време, во друг извештај објавен на оваа тема, се вели дека Apple ќе лансира нови 14 и 16-инчни модели на MacBook Pro на 20 април.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments