Новиот iMac со голем екран може да биде објавен следната година!

Според информациите обезбедени од извори блиски до Apple, новиот iMac модел со поголем екран може да се најде во продажба следната година.

Како што може да се сетите, претходно споделените извештаи тврдеа дека Apple работи на редизајнирани 24 и 32-инчни iMac модели. Еден од овие модели, новиот 24-инчен iMac, беше претставен на настанот Apple Spring Loaded во април минатата година. За жал, 32-инчниот iMac модел не беше претставен на овој настан.

Сепак, според информациите обезбедени од извори за кои се знае дека се блиски до Apple, гледаме дека технолошкиот гигант од Купертино се подготвува да лансира нов iMac модел со поголем екран следната година. Засега не се споделени детални информации за овој модел.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments