Good Ghost не сте виделе ваков мотор досега

Запознајте го Good Ghost

Good Ghost- Добриот дух, зачудувачки мотор создаден од BMW R100 RS од 1980-тите.

Мотоциклот со дизајн на стимпанк стил е третиот модел во серијата „Фантом“ произведен од Kingston Customs. За разлика од претходните две Фантом мотоцикли, Good Ghost има стар стримлајнер изглед  со каросериска обога што го покрива целото тело на моторот и се протега од предната и од задната страна, опфаќајќи ги и двете тркала.

Целиот панел на телото е макотрпен облик создаден рачно, користејќи алуминиумска плоча.

Предниот дел има едно предно светло што се вклопува во каросеријата, заедно со потпишаната  раздвоена на BMW.

Поради оваа дизајнерска карактеристика, резервоарот за гориво требаше да се прилагоди. Kingstom Custom произведува мала горивна ќелија сместена зад менувачот и има надворешна пумпа за гориво. 

Овој мотор постои само во оваа верзија и најверојатно ќе биде музејска копија што нема да се продава.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments