Google Maps започна на Apple Watch

Но, не е тоа што мислите дека е

Ново ажурирање на Google Maps е достапно на App Store токму сега, што ја носи апликацијата до Apple Watch.

Пред многу време, Google Maps беше ставен на располагање за Apple Watch за само да се прекине за кратко време. Но, пред неколку дена, Google објави дека Google Maps ќе се врати во Apple Watch и денес добро го исполни тоа ветување.

Ако се надевавте дека конечно ќе го добиете целосното искуство со Google Maps веднаш на вашиот зглоб, исто како и Apple Maps, тогаш дозволете ни да ве смириме и да ви кажеме колку грешите.

Наместо тоа, дел од апликацијата Apple Watch служи како придружник на главната апликација. Таму е само за навигација и ќе ви даде текст по насока до вашата дестинација.

Поради некоја причина, компанијата се држи до оваа одлука и таа што на крајот ќе потоне како добра за повеќето корисници.

Секако, гледањето соодветна мапа на екранот го прави целото искуство многу подобро, но ако само се движите, тогаш може да го стори и обичниот текст.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments