Google го носи Stadia на паметните телевизори!

Се виде дека титулата „Менаџер на производи на Stadia“ е вклучена во еден од објавите за работни места објавени од Google за Stadia. Врз основа на деталите за позицијата, се смета дека Google Stadia ќе започне за уште многу платформи во блиска иднина.

Google Stadia е со нас од ноември 2019 година, вклучително и отворената бета програма во овој момент, но сè уште не е достапна на сите уреди што би ги очекувале како технолошка заедница. Оваа ситуација се чини дека се менува со објавување на нови работни места објавено од Google.

Забележано од страницата за вести 9to5Google, ова објавување на работа е насловено Stadia Product Manager. Во описот на објавувањето на работното место, се споменува за „Овозможување на облак игри на повеќе уреди“.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments