GoPro Hero 9 можно е да биде поскап од своите претходници

GoPro Hero 9 можно е да биде поскап од своите претходници

GoPro се спрема за официјалното лансирање на новиот модел GoPro 9 Black и според шпекулациите новите апдејти на уредот ќе доведат до потенцијално покачување на цената. Според Roland Quandt од WinFuture, германски технолошки сајт, новиот Hero 9 ќе чини 479 евра, со што тоа е 10% зголемување на цената од претходниот модел кој искочи минатиот Октомври.

Новиот модел се очекува да има 1.4 инчен дисплеј на предната страна и 2.27 инчен на задната. Се додава и нов сензор за прв пат во историјата на моделите со што ја покачува резолуцијата од 12 на 23.6 мегапиксели, со која се овозможува снимање на 5К видео.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments