Објавена графичката картичка AMD Radeon RX 6600 XT!

Новиот член на серијата Radeon RX 6000, RX 6600 XT, доаѓа како конкурент на графичките картички RTX 3060 и RTX 3060 Ti за корисници со средна буџет.

AMD официјално ја објави графичката картичка Radeon RX 6600 XT, новиот член на серијата RX 6000 развиен со архитектурата RDNA 2. Дизајниран за игри со 1080p, 6600 XT има цена од 379 долари, помеѓу моделите NVIDIA GeForce RTX 3060 и RTX 3060 Ti. Новиот модел на црвениот тим ќе биде интересна карта по цена и перформанси.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments