Дали тврдењата за објава на GTA 6 ја рефлектираат реалноста?

Се тврдеше дека Grand Theft Auto 6, кој гејмерите ја чекаат со голема љубопитност, ќе биде објавена за време на натпреварот во Супер Боул. За жал, оваа веројатност изгледа многу мала.
Grand Theft Auto 5, беше објавен во 2013 година, сè уште е многу популарна, но гејмерите се љубопитни за следната фаза на приказната.

Фановите на серијата очекуваат новата игра да биде објавена во овогодинешниот предизвик за НБЛ Супер Боул. Оваа гласина се појави и во 2020 година, но гејмерите беа разочарани. И оваа година не треба да се надеваме дека познатата игра ќе биде објавена.

Друга точка што се истакна во вестите беше дека продукцијата ќе излезе во епизоди. Кога играта ќе биде објавена за прв пат, таа ќе има одредена содржина, а потоа на неа ќе бидат додадени новоразвиени делови. Ако Rockstar донесе ваква одлука, почетната количина на содржина е прашање на љубопитност.

Сепак, производството има уште долг пат во процесот на развој. Врз основа на фактот дека на The Elder Scorlls 6, кој помина низ сличен процес, му требаат уште неколку години, можеме да разбереме колку долго треба да чекаме на GTA 6. Покрај тоа, додека GTA Online во моментов оди многу добро, Rockstar воопшто не мора да брза.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments