GTA V продаде 135 милиони примероци

Најпознатата игра продолжи да руши рекорди

Take-Two Interactive само што ги објави своите фискални резултати Q1 2021, и како и повеќето други големи издавачи, тие имаа многу добри три месеци бидејќи COVID-19 ги ​​одржуваше потрошувачите дома.

Како и обично, најголем производител на пари беше Grand Theft Auto V, кој сега продаде над 135 милиони примероци.

За време на нивниот последен извештај за заработка, објавиja дека GTA V продаде 130 милиони примероци, што значи дека продаде дополнителни пет милиони единици за време на Q1 2021, што е повеќе од кој било друг квартал од објавувањето на играта во 2013 година.

Take-Two откри уште неколку информации за нивните претстојни планови поврзани со GTA-V.

Како што беше претходно најавено, GTA V доаѓа во следните генерации конзоли во втората половина на 2021 година со „опсег на технички подобрувања, визуелни надградби и додатоци за перформанси за да се искористи целата предност на најновиот хардвер“.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments