Hello Kitty добива нов, симпатичен Tamagotchi третман.

Мала пикселирана мачка која ќе ви помогне да се грижите за вашето виртуелно милениче.

Најновиот модел Tamagotchi од Bandai ќе им овозможи на сопствениците на Tamagotchi да го користат Hello Kitty за да им помогне да се грижат за своето мало милениче.

Помислете на Hello Kitty како ко-родител на малото милениче Tamagotchi што луѓето ќе го негуваат и помагаат да растат. Е се појави на екранот за да помогне во хранењето на миленичето Tamagotchi (со млеко или пита со јаболка), да се исчисти и генерално само да се дружи. Сè друго во врска со Tamagotchi треба да им е познато на луѓето кои играле со минатите гаџети за миленичиња на Bandai, но сега со додадената убавина на Hello Kitty што се појавува во текот на целиот ден.

„Со генерации, Hello Kitty се поврзуваше со луѓето преку пријателство“, рече Susan Tran, директор за маркетинг на брендови во Sanrio, во соопштението за јавноста. „Ние сме толку возбудени што можеме да соработуваме со Bandai America на преносливиот Tamagotchi што ќе им понуди на обожавателите забавен и интерактивен начин да се поврзат со нивниот пријател Hello Kitty во текот на целиот ден.”

Hello Kitty Tamagotchi ќе има две различни пластични лушпи: бела школка со црвен лак и мустаќи на Hello Kitty и црвена школка што е покриена со омилените работи на Hello Kitty. Theyе можат да ги купат во продавниците за хоби, „GameStop“ и Amazon со почеток во декември 2020 година и кај други трговци како Target, почнувајќи од јануари 2021 година. Новиот Tamagotchi е достапен за нарачка сега.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments