Hitman 3 е голем технолошки скок напред

Инспирирани и управувани од PlayStation 5

HITMAN 3 беше најавенa минатиот месец да дојде во јануари 2021 година на компјутер, PlayStation 4 и PlayStation 5, Xbox One и Xbox Series X од девелопмент студиото IO Interactive.

Сè уште не знаеме многу за подобрувања што се планирани за овој трет и последен влез во трилогијата, но директорот за игри, Матијас Енстром, разговараше малку со Службениот магазин за PlayStation за техничките подобрувања на играта на PlayStation 5.

– HITMAN 3 ќе претстави уште еден голем чекор напред за нашата технологија, управувана и инспирирана од можностите на PlayStation 5.

Тоа е извонредно комплексна игра која има повеќе системи во исто време кои постојано се поддржуваат едни со други, така што имањето поголема моќ на новата генерација на конзоли ни дава повеќе опции и ни дозволува да направиме значително повеќе.

Hitman е игра за експериментирање. Го покануваме играчот во sandbox, и им дозволуваме да експериментираат како што сакаат.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments