Hitman 3 пристигнува со VR поддршка

Hitman 3 ќе ги потопи играчите во целиот свет на трилогијата со PlayStation VR

Трилогијата „World Of Assassination“ на IO Interactive се приближува во последното поглавје на следната година со насловот Hitman 3.

Поддршката за PlayStation VR за Hitman 3 за прв пат беше потврдена за време на стримингот State Of Play, додека спецификите за поддржаниот режим (вклучително и дали Hitman 3 може да се игра во прво лице без употреба на PSVR) се сè уште оскудни, нови детали се појави на блогот Playstation во кој се дискутираше за новиот став на Агентот 47.

Додека играчите нема да можат првично да се активираат и да играат Holland или Hawke’s Bay во PlayStation VR во постарите титули, IO Interactive потврди дека сите претходни локации ќе можат да се играат во Hitman 3.

Ова ќе им овозможи на играчите повеќе од дваесет различни локации да ги извршуваат своите фантазии за атентат со или без пар VR очилa.

Hitman 3 ќе пристигне во јануари 2021 година преку PlayStation 4 и PlayStation 5, Xbox One и Xbox Series X, и PC, како и на Google Stadia на ненајавен датум.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments