Lifestyle

Новости

Google Doodle со ново руво поради УЕФА Евро 2020!

Најновиот дизајн на Google го слави почетокот на турнирот УЕФА Евро 2020. Денес започнува УЕФА Евро 2020, најпрестижниот меѓународен турнир

Google користи вештачка интелигенција за дизајнирање чипови!

Google најавува нов подводен кабел Firmina!

Лош vBIOS на лаптопите Alienware прави да недостасуваат RTX 3070 CUDA јадра!

Fashion

Social

Popular Post

Крипто

Elon Musk објави дека Tesla повторно може да

Познатиот милијардер Илон Маск, кој е обвинет за манипулација со крипто пазарот на пари, сподели малку надеж за инвеститорите. Изјавувајќи

Објавени датумот за STALKER 2!

Објавен трејлерот на Battlefield 2042!

TRENDING NEWS