Honor 30 Lite пристига 2 јули

Honor 30 Lite потврди дека пристигнува на 2 јули

Honor лансира голем смарт телефон X10 Max на 2 јули, а денес научивме дека друг уред ќе ја преземе и сцената – Honor 30 Lite (познат и како Honor 30 Youth).

Компанијата официјално го потврди датумот на својата страница, откривајќи го изненадувачкиот факт дека овој телефон ќе поддржува двојна 5G конекција.

Honor 30 Lite, како што откривме исклучиво на почетокот на овој месец, ќе има три камери на задниот дел.Потврдено е со тоа што телефонот е наведен во TENAA под името код MXW-AN00. Ќе има три опции за RAM меморија – 4 GB, 6GB или 8GB и три нивоа на складирање – 64 GB, 128 GB и 256 GB.

Триото на задните камери е 48MP + 8MP + 2MP, додека има предна камера која ќе има сензор од 16 MP.

Другите спецификации вклучуваат процесорот на 2,0 GHz што е најверојатно дел од чипсет со димензија 800, LCD дисплеј 6,5 ”со Full HD + резолуција и батерија со капацитет од 3.900 mAh.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments