HTC го најави неверојатниот телефон Desire 20 Pro

HTC го најави неверојатниот телефон Desire 20 Pro

HTC кој само пред неколку часа го објави новиот ‘U20 5G’, сега го најави моделот Desire 20 Pro. Desire 20 Pro кој е малку поедноставна верзија на U20 5G, се напојува со Snapdragon 655 и не поддржува 5G врска.
Компанијата HTC, производител на технологија со седиште во Тајван, неодамна го објави својот нов паметен телефон U20 5G. Но сепак не е само толку, HTC сега го најави новиот Desire 20 Pro. Desire 20 Pro на HTC е како малку поедноставена верзија на U20 5G.

Главната карактеристика што го разликува HTC Desire 20 Pro од U20 5G е недостатокот на 5G поддршка. Исто така, овој паметен телефон е малку помал модел. Официјалните претставници на HTC велат дека Desire 20 Pro има 6,5-инчен LCD дисплеј кој нуди FHD + резолуција. Desire 20 Pro, кој исто така има перфориран екран, доаѓа со предна камера која нуди 25 MP резолуција.


Прекрасниот Desire 20 Pro


HTC Desire 20 Pro го напојува процесорот Snapdragon 665, којшто повеќе го гледаме кај паметните телефони од 2019 година. Телефонот поддржан од 6 GB рам и 128 GB меморија, со поддржката microSD ќе ја задоволи потребата на меморија на корисниците. Телефонот доаѓа со оперативен систем Android 10 и батерија од 5000 mAh Quick Charge 3.0 технологија.
Кога ќе погледнеме во задниот дел на HTC Desire 20 Pro, гледаме фингерпринт и 4 камери поставени веднаш до овој фингерпринт. Телефонот има 4 камери: 48 МР главна камера, 8 МР камера со ултра широк агол, 2 МР макро камера и 2 МР камера за длабочина

Технички карактеристики на Desire 20 Pro

  • Екран: 6.5-инчен FHD+LCD екран
  • Процесор: Snapdragon 665
  • RAM: 6GB
  • Складирање: 128 GB (+ microSD)
  • Предна камера: 25 МР
  • Задна камера: 48МР + 8МР + 2МР + 2 МР
  • Батерија: 5.000 mAh (Quick Charge 3.0)
  • Врска: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2.4GHz, 5GHz), 3,5 милиметарски приклучок за слушалки, NFC, GPS
  • Оперативен систем: Android 10
  • Tежина: 201 gr
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments