Откриен дизајнот на Huawei P50

Се појавија нови слики од серијата Huawei P50. Јасен беше и дизајнот на Huawei P50, кој беше curубопитен со споделените слики.

Новите информации за претстојната серија P50 на Huawei продолжуваат да се појавуваат секој ден. Додека новите членови на серијата со нетрпение ги очекуваат многу корисници, денес се споделени нови слики за дизајнот на Huawei P50.

Ако ги погледнеме сликите што ги опслужува Дигиталната станица за разговор, која е позната по претходните протекувања, инсталацијата на фотоапаратот што вклучува два големи апартмани нè исполнува на задниот панел на новата генерација P50. Во овој дел, се вели дека главната камера на уредот ќе биде 1-инчен сензор IMX 800 на Sony.

Исто така, се наведува дека задниот дел од телефонот ќе вклучува ултра-широко аголна камера и телефото леќа. Покрај тоа, меѓу споделените информации е дека гореспоменатиот модел ќе вклучува и 3D ToF сензор.

Засега не е познато од колку модели ќе се состои серијата P50. Сепак, според информациите добиени од извори блиски до компанијата, овие модели се очекува да бидат наведени како P50, P50 Pro и P50 Pro Plus. Покрај тоа, во друг споделен извештај, гледаме дека предметните модели ќе се појават пред корисниците во мај или јуни.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments