Huawei за прв пат ја покажа серијата P50 на настанот – HarmonyOS!

На лансирањето на 2 јуни, Huawei за прв пат ја покажа и серијата Huawei P50.

На 2 јуни, Huawei официјално ги претстави моделите Huawei Watch 3, Watch 3 Pro и Huawei MatePad Pro 2021, како и оперативниот систем HarmonyOS. Покрај тоа, кинескиот производител за прв пат на овој настан ја покажа серијата Huawei P50, која се очекува да биде претставена во блиска иднина. Компанијата, која објави промотивно видео од 45 секунди за серијата Huawei P50 за време на настанот, и ја одобри серијата P50 и го потврди дизајнот на уредот.

Ако го испитаме промотивното видео објавено од компанијата, поставувањето на камерата што вклучува два големи круга не пречекува на задната површина на P50. Внатре во овие два големи круга има четири сензори за камера. За жал, спецификациите на овие камери не се разјаснети. Сепак, се вели дека главната камера на уредот ќе биде 1-инчен сензор IMX 800 на Sony. Исто така, меѓу споделените информации е дека овие камери ќе бидат наведени како главни, ултра широк агол, телефото и 3D ToF.

Телефонот, кој се очекува да ја одведе мобилната фотографија во сосема друга димензија, го привлекува вниманието со својот тенок и елегантен дизајн, како и промотивното видео. Иако Huawei официјално ја потврди серијата P50, сè уште нема дадено јасен датум за новите членови на серијата. Сепак, извори за кои се знае дека се блиски до компанијата сметаат дека датумот на претставување на уредот ќе биде објавен што е можно поскоро.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments