Hyundai Kona Night објави ноќно издание

Hyundai Kona Night објави ноќно издание

 Hyundai Kona Night ќе биде лансирано во Соединетите држави во септември 2020 година.

Хјундаи официјално ја објави целокупната нова стилска зацрнета верзија,во моментов е ограничено само на Соединетите држави.Сепак, наскоро можеме да очекуваме компанијата да ја воведе на други меѓународни пазари.

Новото издание на Hyundai Kona Night ќе биде достапно во септември 2020 година моделот со ограничено издание на Кона доби естетски ажурирања кој нуди целосно спортски изглед.

Hyundai Kona Night Edition располага со стилски зацрнет заменети се и долните браници и задната задната врата,дизајнирани 18-инчни полу-сјајни тркала и црни рачки за внатрешни врати.Новото ограничено издание на Кона ќе биде понудено во три опции за надворешни бои, кои вклучуваат, Galactic Grey,Ultra Black и Chalk White.Компанијата го ограничи својот нагон сè да е црно.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments