Иднината на технологијата на пливање во базен

Претворете го вашиот базен во забава со овие паметни гаџети.Ова лето веројатно ќе се качите на базен барем еднаш и да бидеме искрени, дефинитивно го правите вистински избор.

Звук плови: Иднината на технологијата на пливање во базен

Сезоната на базени е на нас – но оваа година можеби ќе најдете дека сесиите за пливање се малку помалку социјални.Без разлика дали сте сами – или со неколку соодветно оддалечени пријатели – пронајдовме неколку интелигентни водни гаџети кои ќе ви помогнат да го искористите поголемиот дел од времето во водата.

Што е подобра употреба на летниот ден од тоа да се трча, да впие и да слуша некои цврсти мелодии? Тоа е филозофијата зад Сингл салон од SoundFloat. Оваа надуеност која е отпорна на пункција е со водоотпорни звучници, интуитивен систем за контрола, 12 часа траење на батеријата и технологија Брзи врски со Bluetooth, со опсег до 75 стапки, овозможувајќи бесконечна водна аудио забава, емитувана директно од вашиот телефон, таблет или компјутер.SoundFloat има и звучник, дозволувајќи им на корисниците да одговорат на необичниот деловен повик во костумот за капење.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments