Игри што ке пристигнат во јули

Игри кои ќе излезат во јули

Според листата има долгоочекувани игри што конечно ќе пристигнат.Гејмери спремете се за целосен месец полн со нови авантури.

F1 2020 (10 јули)

Тркачките ентузијасти можат да се впуштат во новата F1 2020 и да го проверат новиот и долго очекуван MYTEAM режим каде создавате ваш F1 тим, избирате спонзори, градите објекти и ред други работи.

Death Stranding (14 јули)

Death Stranding, играта која или ќе ја сакате или мразите , излегува невообичаено брзо и на PC платформата.

Dying Light:Hellraid (23 јули)

Dying Light: Hellraid додатокот ќе понуди увид во игратата која со години беше развивана од Techland, па паузирана поради работа на Dying Light 2. Не веруваме дека Hellraid некогаш ќе излезе и ова е, најверојатно, најблиското што би можеле да дојдете до проверка на играта.

Ghost of Tsushima (17 јули)

Jin беше воспитан и обучен за начините на самурајот. Кога Монголите лесно можат да ги поразат самурајските сили, светот на Jin е расипан. Тој се соочува со најтешката одлука во неговиот живот: почитувајте ја традицијата и обичаите на неговото воспитување на самурајите и одржувајте борба која не може да ја победи, или отстапува од својот пат на самурајот за да го заштити островот и неговите луѓе

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments