Новиот iMac модел може да има поголем екран!

Новиот модел iMac, кој се очекува да биде напојуван од процесорот M1 базиран на АРМ на Apple, може да се појави со поголем екран, според најновите споделени извештаи.

L0vetodream, познат по своите точни протекувања на производите на Apple, сега објави важен извештај за новиот модел iMac, кој ќе биде претставен оваа година. Во овој дел, l0vetodream изјави дека моделот iMac од новата генерација ќе биде домаќин на забележителни подобрувања на екранот, како и на дизајнот. Изворот, кој рече дека моделот од новата генерација ќе го замени 27-инчниот iMac, исто така изјави дека овој модел ќе има екран поголем од 27 инчи.

Засега не се споделени детални информации за дизајнот и карактеристиките на предметниот модел. Сепак, претходно се тврдеше дека моделот од новата генерација ќе се напојува со процесор Apple M1 и исто така ќе вклучува и дисплеј сличен на Pro Display XDR. Тој исто така изјави дека моделот од новата генерација ќе биде лансиран со опции за боја сиво, сребро, розово злато, зелена и сина сина боја.

Во прилог на овие извештаи споделени денес, откриено е дека моделот од новата генерација ќе доаѓа со поголем екран. Секако, не е познато колку голем екран ќе има моделот iMac споменат во овој дел. Сепак, извори блиски до Apple проценуваат дека новиот iMac модел ќе биде 32 инчи, исто како Pro Display XDR.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments