Instagram ќе дозволи постирање преку десктоп верзијата на апликацијата!

Instagram наскоро може да дозволи креирање објави од десктоп или лаптоп компјутери.

Според твитот споделен од развивачот Алесандро Палузи, Instagram работи на метод што ќе им овозможи на корисниците да креираат објави од нивниот десктоп или лаптоп компјутер. Додека функцијата се тестира дома, единствениот начин да креирате објава на Instagram во моментов е со апликацијата или мал трик што може да се направи во прелистувачот на работната површина како Chrome. Споделувањето со компјутер е една од најбараните карактеристики на Instagram.

Палузи објави неколку слики кои покажуваат како изгледа новата опција во фазата на тестирање во моментов, но вреди да се напомене дека може да има промени направени од Instagram пред новата функција целосно да се појави. Создавањето објава на Instagram од работната површина изгледа слично на начинот на кој е креиран со помош на апликацијата Instagram. Слично на апликацијата, има копче (икона “+” во тркалезно поле) на горниот дел од Погледот на работната површина што ви овозможува да креирате објави од екранот на вашата работна површина или лаптоп.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments