iOS 14 дата на објавување

iOS 14 дата на објавување бета верзија, одлики и поддржани iPhone-и

Ние сме еден чекор поблиску до датумот на објавување на iOS 14 благодарение на првиот поглед на ажурирањето на софтверот во воведниот дел на Apple WWDC 2020. Тој е полн со нови функции.

Не, Apple сè уште не го откри iPhone 12, но ова е ажурирање на оперативниот систем што новиот iPhone најверојатно ќе дојде подоцна оваа година. Програмерите не треба да чекаат, сепак. Бета iOS 14 веќе е достапна за преземање.

Што е ново во iOS 14? Па, додатоците конечно се нешто на почетниот екран, Apple носи карактеристики од iPadOS на iPhone како слика-во-слика (PIP), а Siri станува попаметна и спортува визуелено преуредување.

Овие се само некои од iOS 14 промените што доаѓаат на вашиот пат. Еве длабока нуркање во она што ќе го доживеете наскоро.

Apple штотуку го потврди iPadOS 14 за вашиот Apple таблет.

Плус Apple исто така го претстави и watchOS 7.

Што е iOS 14?

Следното големо ажурирање на iPhone на Apple.

Кога ќе е објавен iOS 14?

Само што беше откриена, јавната бета верзија iOS 14 во јули, последната верзија веројатно ќе се појави во септември.

Колку ке чини iOS 14?

Апсолутно ништо. Бесплатно е.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments