iPad 8 ќе го задржи истиот дизајн од iPad 7

2020 iPad 8 се држи до постар дизајн

Изгледа дека евтините, но сепак моќни уреди на Apple ќе станат вообичаени во наредните месеци.

Кратко време по објавувањето на iPhone SE Apple можеби подготвува прифатлива iPad iPad 8 за 2020 година, која според советникот, ќе се држи до истиот дизајн како и неговиот претходник.

Сепак, она што ќе им биде важно на клиентите што бараат таков таблет е однатре, а не однадвор.

Според твитот од Komiya, Apple ќе направи скок од „А10 фузија“ на „iPad 7“ до „A12 Bionic“ на „iPad 8“ во 2020 година.

A10 Fusion за прв пат започна во 2016 година кога се претставија iPhone 7 и iPhone 7 Plus и додека станува збор за способен силикон, очигледно не е натпревар за A12 Bionic, кој да ве потсетам, работи и во iPhone XR, iPhone XS и iPhone XS Max, iPad mini 5 и iPad Air 3.

iPad 8 се држи до постар дизајн, значи дека може да се испорачува со истиот 10,2-инчен LCD екран присутен на iPad 7, заедно со копчето за допир ID на долниот дел.

Исто така, базниот модел iPad 8, наводно, ќе пристигне со поголема внатрешна меморија од 32 GB, а тоа треба да биде обилно, дури и за корисниците на енергија.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments