iPhone 12 можно е да користи USB-C кабел

Нови информации протекуваат за iPhone 12

Се шпекулираше дека наместо да ги поврзува жичните EarPods и полначот, Apple ќе обезбеди USB-C кабел со секој продаден модел iPhone 12.

Исто така прикажан е црн кабел што се верува дека е за iMac Pro.

Плетениот кабел USB-C може да го промени тој тренд еднаш засекогаш, иако ако сè уште сакате жичен EarPods или полнач, ќе треба да ги купите одделно.

Сепак, шансите се дека нема да морате да потрошите дополнителни пари, најверојатно затоа што ќе го користите постојниот полнач за да ја надополни батеријата на iPhone 12, под претпоставка дека сте подготвени да ја надоградите.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments